Dabas vērotājs izstāsta, kāds laiks gaidāms līdz pat Jāņiem

Dāvis ŪLANDS, F64 Photo Agency
Dabas vērotājs Vilis Bukšs savā blogā “Mans laiks” vēsta, ka 15. februāris ir laiks, kad ziema ar pavasari tiekas. Trīs dienas no 15. februāra līdz 18. februārim, ir Vecās Ziemas Māras (pēc Jūlija kalendāra) laiks, kad viņa vecmāmuļa prognozēja pavasari, līdz pat Jāņiem

“Piebilde. Jaunās Ziemas Māras (pēc Gregora kalendāra) laiks ir no 2. februāra (Sveču diena) līdz Agates dienai (5. februāris). Dažreiz ir tā, kāds laiks Ziemas Mārā (2. februāris), tāds arī Vecajā Ziemas Mārā (15. februāris). Atbilstoši tam jāseko, kā darbosies tālāko laika apstākļu paredzējums, jo silts februāris un kukaiņu pamošanās liecina par garu un vēsu pavasari.

Saskaņā ar vecmāmuļas (mūžībā aizgāja pirms 45 gadiem) un šorīt sastaptā vecā dārznieka (šogad viņam aprit 85) prognozi, tad:

*Laika apstākļi martā būs līdzīgi laika apstākļiem februārī. Martā dažādi nokrišņi, bet saulainu dienu – vairāk. Marta pirmajā pusē naktīs vēl sals un dažviet zem zvaigžņotām debesīm var nokrist līdz -15. Nakts sals neatkāpsies līdz mēneša beigām. Pavasara siltums atnāks tikai ap Aleksiju (30.marts), tad, kad atgriezīsies pirmie stārķi. Martā sniegs gan kusīs, gan atjaunosies.

TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPPUSĒ!