Brīdina par agresīvāko no ādas vēža veidiem – arvien tiek diagnosticēti jauni gadījumi

Latvijā arvien tiek diagnosticēti jauni melanomas gadījumi, un viens no galvenajiem ādas audzēju iemesliem ir cilvēka dzīves laikā uzkrātais ultravioletais starojums, norādīja dermatologs Raimonds Karls.

Viņš sacīja, ka pēc tumšās sezonas cilvēki ir noilgojušies pēc saules, tomēr saule nav labākais D vitamīna avots. “Melanoma visbiežāk attīstās tieši uz tām ķermeņa daļām, kuras visbiežāk pakļautas ultravioletā starojuma kaitīgajai iedarbībai,” skaidroja Karls.

Kā informēja pacientu biedrībā “Dzīvo bez bailēm”, Latvijā ik gadu tiek diagnosticēti aptuveni 200 jauni melanomas gadījumi, un ar katru gadu šis skaitlis palielinās. Maijs ir starptautiskais melanomas mēnesis, tāpēc arī Latvijas speciālisti atkārtoti uzsver sauļošanās kaitīgumu un mudina iedzīvotājus nevilcināties ar ādas veidojumu pārbaudi.

Biedrībā norādīja, ka atšķirībā no daudzām citām onkoloģiskajām saslimšanām melanomai raksturīgi, ka ar to slimo cilvēki visos vecuma posmos, tostarp arī gados jauni.

Kā norāda speciālisti, kaut arī melanoma ir agresīvākais no ādas vēža veidiem, tā ir veiksmīgi ārstējama, ja tiek atklāta agrīnā stadijā. Šī iemesla dēļ ikvienam, kurš pamana kādas aizdomīgas izmaiņas ādas veidojumos, ieteicams nekavējoties konsultēties ar ārstu, nevis nogaidīt, vai sekos vēl kādas izmaiņas.

TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPPUSĒ!