Pēc Baibas Barones nāves atklājas šokējoši jaunumi!!!

0
Advertisement

Baiba Barone par dzīvību cīnījās neatlaidīgi, taču šajā cīņā gadījās šķēršļi – valsts atteikums palīdzēt un aknas donora gaidīšana, kas jaunietes glābšanai bija pārāk ilga. Baibas ģimene cer, ka pēc notikušā ar Baibu sabiedrība arvien vairāk sapratīs, cik svarīga ir atļauja neliegt orgānu izmantošanu pēc nāves.

6. decembrī Baibas mammai ir dzimšanas diena. Divdesmit piecus gadus tā vienmēr bija trakākā nedēļa decembrī. Brāļa sievai Evijai vārda diena ir 3. decembrī, Baibai –  4. decembrī. Svinības sekoja svinībām.  No šī gada vairs nē. Baiba mira 2. decembrī Tartu slimnīcas reanimācijā, nespējot atlabt pēc aknu transplantācijas.

Operāciju viņa gaidīja kopš vasaras. Šo piecu mēnešu laikā valdība lauza pirms tam Baibai doto solījumu, ka aknu transplantācijas jūlijā sāks segt no valsts budžeta. Vajadzīgos 50 000 eiro tūkstošiem atsaucīgi cilvēku Baibai saziedoja paši. Bet pārāk ilgi – divus mēnešus  – nācās gaidīt donora orgānu.

Ar pacietību Baibai viss bija kārtībā. Bet ar to bija par maz. Vajadzēja spēku un veselību. Bet tās Baibai vairs nebija.

1

Advertisement