Asiņošanas iemesli, kuri nav saistīti ar menstruālo ciklu.

Menstruālais cikls vidēji ilgst 21-30 dienas. Asiņošana parasti turpinās 5-7 dienas, kā rezultātā sievietes zaudē ievērojamu asins daudzumu, kas ir pielīdzināms 2-8 tējkarotēm. Neskatoties uz to, daudzas sievietes, kaut vai reizi mūžā ir saskārušās ar asiņošanu, kura nekādā veidā nav saistīta ar mēneša ciklu. Jā, izklausās draudīgi. Sarkanīga šķidruma pēkšņa parādīšanās – tas vienmēr liek aizdomāties par savu veselību. Ārsti runā par to, ka ir vairāki iemesli, kas veicina asiņošanu, un kuri nav saistīti ar menstruālo ciklu.

Augstākminētā fenomena zinātniskais nosaukums ir metrorragija. Ir zināms, ka ne mazāk kā 20% sieviešu kaut reizi dzīvē ir saskārušās ar šo problēmu. Pirmkārt, speciālisti iesaka noteikt asiņošanas avotu (asinis var nākt no dažādiem orgāniem), zaudētā asins daudzumu, kā arī to krāsu un smaržu. Šie indikatori ir ārkārtīgi svarīgi, lai noteiktu metrorragijas galveno iemeslu.

Ar ciklu nesaistītas asiņošanas zinātniskā klasifikācija:

  1. Pirmsmenstruālie (līdz mēness cikla sākumam)
  2. Intermenstruālie (cikla vidū)
  3. Postmenstruālie (pēc cikla beigām)

Vairākās publikācijās var atrast sekojošus nosaukumus : asiņaini izdalījumi (asiņošana līdz cikla sākumam), dizovulācija (asiņošana cikla vidū), menorragija (pēc cikla beigām).

Pārejiet nākamajā lappusē, lai turpinātu lasīt šo rakstu!