“Aizgāja un meitiņu atstāja.” Jauna informācija par pamatīgā reibumā Lietuvā piedzimušo meitenīti

“Aizgāja un meitiņu atstāja.” Jauna informācija par pamatīgā reibumā Lietuvā piedzimušo meitenīti

Lietuvā sākta pirmstiesas izmeklēšana par gadījumu Klaipēdā, kur tikko dzimušai meitenītei pagājušajā nedēļā asinīs tika konstatētas vairāk nekā četras promiles alkohola.

Par šādu nodarījumu Lietuvas Kriminālkodekss paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem.

Par šokējošo gadījumu Klaipēdas universitātes slimnīcā vēstīja Lietuvas mediji, norādot, ka jaundzimušā bērniņa 35 gadus vecajai mātei noteikta divu promiļu dzēruma pakāpe un dažādas kaites, kas, domājams, saistītas ar ilgstošu alkohola lietošanu.

Meitenīte, kas piedzimstot svēra divarpus kilogramus, tika ievietota reanimācijā un, pateicoties ārstu pūliņiem, viņas organisms pamazām tiek attīrīts no alkohola, bet šis process var ilgt nedēļām un iespējams, ka grūtniecības laikā uzņemtais alkohols atstās sekas uz viņas turpmāko attīstību.

Kā portālam “15min.lt” pastāstījis Klaipēdas universitātes slimnīcas galvenais ārsts Vinss Janušonis, šobrīd meitenīte pamazām atlabst arī no dažādām infekcijām.

Meitenītes māte, kam šis ir jau otrais bērns un kas uz dzemdībām ieradās bez jebkādiem dokumentiem, trešdien devusies projām no slimnīcas, parakstot dokumentu, kurā informēta, ka viņas stāvoklis ir smags.

“Aizgāja un meitiņu atstāja, kas būs tālāk – grūti pateikt. Vienu reizi apciemoja,” norādījis Janušonis.

Meitenīte kādu laiku vēl tiks ārstēta slimnīcā, bet, ja māte viņu nepaņems, vēlāk viņa, visticamāk, nonāks bērnu namā.

TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPPUSĒ!