6 Ķermeņa signāli, kuri brīdina, ka jūs novecojat pārāk ātri

Zinātniek apgalvo, ka mūsu organisma novecošanās temps galvenokārt atkarīgs no daudziem ārējiem faktoriem, nevis no iedzimtības, kā daudziem varētu likties. Iedzimtība ietekmē tikai 20% no šiem procesiem. Pētījumi parādījuši, ka dažiem cilvēkiem organisms noveco pat 2-3 reizes ātrāk nekā citiem.

Evgeny Atamanenko / Shutterstock.com

Cilvēka bioloģiskais vecums atspoguļojas viņa ārienē, tādēl vienaudži nereti izskatās krietni vecāki, vai gluži otrādi – jaunāki par saviem gadiem. Šodien mēs jums pastāstīsim par 6 organisma signāliem, kuri apliecina, ka jūs novecojat pārāk ātri.

  1. Problēmas ar miegu

 Photographee.eu / Shutterstock.com

Paši par sevi miega traucējumi nav saistīt ar novecošanos, taču tiek uzskatīti par šo procesu sekām.

Bioloģiskā pulksteņa nobīde agras celšanās virzienā, miega trausluma, tā ilguma samazināšanās, tiek uzskatīta par normālu vecumā pēc 60 gadiem. Tas saistīts ar kortizola līmeņa paaugstināšanos, kas izraisa nemierīgumu naktīs. Bet, ja jūs saskaraties ar miga traucējumiem agrīnākā vecumā, tas var liecināt par organisma pārāk strauju  novecošanos.

Kas jādara:

Nogludināt stresa sekas palīdzēs peldēšana un joga. Bez tam, mēs jums iesakām atturēties no televīzijas skatīšanās un viedtālruņa lietošanas pirms miega. Tā vietā labāk palasiet grāmatu.

  1. Matu trauslums un to pārlieka izkrišana

Nina Buday / Shutterstock.com

Pārejiet nākamajā lappusē, lai turpinātu lasīt šo rakstu!