“11 gadus vecai meitenei internetā seko pieauguši vīrieši,” Latvijas bērnu sociālajos tīklos atklājas šķebinoša aina

Blogeris Ruslans Antropovs atklāj patiesi satraucošu ainu sociālajos tīklos. Speciālisti norāda, atsaucības sarunām par drošu internetu bērniem netrūkst no pašu bērnu un skolotāju puses, taču vecāki bieži vien iedziļināties problemātikā nevēlas. (Foto: Shutterstock)
Pazīstamais Jelgavas blogeris Ruslans Antropovs savā emuārā publicējis kādu stāstu, kurā pavisam noteikti ieteicams iedziļināties vecākiem. Runa ir par bērnu drošību internetā un noteikumiem attiecībā pret sociālajiem tīkliem, kurus pārkāpjot, kā apgalvo pats Ruslans, vecāki apdraudot savus bērnus un riskējot kļūt par “pedofilu palīgiem”.

“Man pazīstamiem vecākiem desmitgadīgs bērns palūdza izveidot viņam kontu sociālā tīklā “Instagram”. Kā jau normāli vecāki, viņi atteicās to darīt, bet tad sekoja bērna pārliecinoša argumentācija, ka visiem klasesbiedriem tādi ir un viņš vienīgais atpalikušais, kuram tāda nav. Uzzinot par šo diskusiju, mēģināju apturēt izmisušus vecākus no aplama soļa veikšanas un palūdzu nosaukt kaut viena bērna vārdu, kuram ir konts sociālā tīklā. Izpētot kontu, tā sekotājus un saturu, mani pārņēma slikta dūša un satraukums par bērnu – starp bērna sekotājiem bija pieauguši vīrieši, kuri pat neslēpa savu tieksmi uz maziem bērniem un varētu būt pedofili,” savā blogā raksta Ruslans.

11 gadus vecai meitenei internetā seko vīrieši

Ruslans norāda, ka atrast kādu personu sociālajos tīklos pēc vārda un uzvārda neesot grūti.

Konkrētajā gadījumā, kuru Ruslanam kā piemēru iedevuši paziņas-vecāki “Instagram” konts piederējis kādai 11 gadus vecai meitenei.

Izpētot meitenes aktivitātes tīmeklī, blogeris secinājis, ka viņas profils izveidots pirms septiņiem mēnešiem un tajā ievietoti 30 ieraksti.

Saturā lielākoties atrodami pašportreti, “bumerang” video un divas fotogrāfijas kopā ar mammu. Ieraksti netiek papildināti nedz ar tēmturiem, nedz tekstiem.

Būtiska ir informācija par meitenes sekotāju loku, proti, Ruslans aprēķinājis, ka 11 gadus vecai meitenei no Latvijas ir 94 sekotāji, no kuriem 62% ir pieaugušie, 35% – vienaudži un 3% – korporatīvie konti.

No sievietēm sekotājām 49% ir pieaugušās, bet 51% ir vienaudzes. Citās valstīs dzīvojošās sievietes sekotājas sastāda 8%.

Taču patieso satraukumu Ruslanam sagādāja sekotāju-vīriešu statistika.

Atklājies, ka 81% no vīriešiem, kuri seko šīs mazās meitenes aktivitātēm internetā, ir pieaugušie un tikai 19% vienaudži.

“69% no vīriešiem sekotājiem ir no ārzemēm, tātad personīgi nav pazīstami ne ar meiteni, ne ar ģimeni. 19% no vīriešu sekotāju kontiem satur neslēptu seksuālu raksturu. Meitenes kontā nav nekas saturīgs, kas varētu interesēt pieaugušo cilvēku, bet vīrieši tam seko,” spriež Ruslans.

Pārejiet nākamajā lappusē, lai turpinātu lasīt šo rakstu!